המפתח ללב

 
אם נכיר בזה או לא, בני אדם מחפשים זוגיות. גם מי שנהנה ואוהב להיות לבד, מודה לעתים בינו לבין עצמו או מול אחרים, שהוא זקוק לאדם נוסף בחייו, לבן או בת זוג אשר ימלאו את החסר ויעניקו לו אושר.

זה דבר טבעי ולגיטימי לרצות זוגיות ולשאוף אל עבר אהבה אמיתית והקמת משפחה. אין רע בכך שאדם רוצה לבטא את עצמו ולהרגיש פורח וחי בזוגיות מוצלחת.

יחד הכרויות מאז ומתמיד ידעו מטרות אלו, ושאפו להראות לכל אדם כי מגיע לו להיות נאהב, וזה יכול להיות פשוט ביותר להכיר את האחד שילך אתו לעד.

הבעיה היא, אדם הרגיל להיות לבד, במיוחד תקופה ממושכת, מתקשה לעתים להכניס אדם נוסף לחייו, למרות שהוא מאוד רוצה בכך. הוא כן רוצה בזוגיות, חיי משפחה ומשק בית משותף, אך בטבע, כיוון שהתרגל, קשה לו להכניס מישהו למרחב המחייה שלו, בין אם זה בצורה פיזית או רגשית. על הצורה הרגשית יותר קל להתגבר, בהנחה שהאדם לא נכוונה בעבר מקשרים מסוימים או שידוכים לא מוצלחים. למה יותר קל להתגבר על הצורה הרגשית? כיוון שהצורה הרגשית יכולה להתמוסס ברגע שאדם מתאהב או "נכבש" על ידי בן/בת הזוג, ואז הרגש החיובי גובר על כל רגש כואב או מחשבה.

על הצורה הפיזית, לעתים הרבה יותר קשה להתגבר. נניח ואדם מתגורר לבדו, ישן באלכסון, מילא את כל בגדיו בארון, ויש לו סדר יום ידוע מראש. כך למשל אדם קם בבוקר, מתרחץ, שותה קפה, הולך לעבודה, עובד למחייתו ואחר כך חוזר הביתה. בביתו שוב הוא אוכל, מתנהג כפי שהוא רגיל, ואולי אחר כך הולך לחברים או פעילויות קבועות כמו חדר כושר, טיול ועוד. אז האדם רגיל לשגרת חיים מסוימת, שנוחה לו לתמרון במיוחד כיוון שהוא לבד רוב היום. נניח והוא הכיר בחורה פלונית, והוא די פיתח אליה סימפטיה, והכל הולך מצוין. לאט לאט, הקשר נתפס, והיא אמורה לבוא לישון אצלו, לגור אצלו, או פשוט הקשר נמשך. הוא מבין שעליו להקדיש לה יותר תש/ומת לב, שאולי הם יעברו לגור ביחד, שפתאום חלק מלוח הזמנים שלו מפונה במיוחד כדי לבלות אתה זמן מסוים, בדיוק כפי שזה אמור להיות. אין זה אומר שאדם צריך לוותר על עצמו, להפך, כל שאדם עשה בזמן שהיה לבד, עליו לעשות גם בזוגיות, רק עליו לתמרן זאת אחרת. זאת אומרת על בני הזוג להתאים עצמם אחד לשני בצורה כזו שהם נהנים יחד, וגם לחוד. כל אחד עושה את כל מה שהוא עשה ואהב לפני הזוגיות, רק אולי בתמרון מסוים ובזמנים שונים. אף אחד מהשניים לא חייב להיפגע.

הלב רוצה את שלו
על מנת לקשר בין הכנסת אדם חדש לחיים בצורה פיזית ורגשית, קראנו לזה המפתח ללב. רק אדם שמרגיש שבאמת יש לו חיבור עם בן/בת הזוג, יוכל לומר בוודאות שהוא מעניק לו/ה את המפתח ללב שלו. כיוון שלהכניס אדם לחיינו זה דבר רגיש, חלקנו לוקחים זאת ברצינות ולא מכניסים כל אדם לחיינו, וחלקנו מעט יותר קלילים ונפתחים ואנשים עוברים בחייהם כמו הולכי רגל במעבר חציה. כל אחד בדרכו שלו.

אך להכניס מישהו באמת ללב, זה כבר סיפור אחר. כשאנו מרגישים שאנו מתאהבים, כלום לא עוזר, הרגש מתגבר ולאט לאט אנו נכנעים ומוכנים לתת את כל מה שלבנו כדי להיות נאהבים ולאהוב את האדם שמולנו.

בדיוק בגלל זה אנו יודעים שיש דברים שאי אפשר לשלוט בהם, ויש כאלה שכן. אז טיפ קטן ממשרד שידוכים - יחד הכרויות. גם אם אתם רגילים לבד מבחינה פיזית, אבל רגשית אתם פתוחים ליחסים, תנסו להתגבר על הכל, לדבר עם בן או בת הזוג, ובצורה אטית ובטוחה, תוכלו גם פיזית, להכניס אדם חדש לחייכם, וזה יגרום לכם אושר נפלא.

 

רוצים למצוא אהבה? לחצו כאן!